Krbové vložky HOXTER

Teplovzdušné krbové vložky

teplovzdušné krbové vložky byly vytvořeny, aby dlouho a bezchybně pracovaly v tělech teplovzdušných a akumulačních krbů.
Prostřednictvím teplovzdušného vytápění krbová vložka předává sáláním teplo skrze ohřevné plochy do okolního vzduchu, který je rozváděn do obytných místností. Při akumulačním vytápění zvyšuje kombinace krbové vložky a akumulační hmoty účinnost a schopnost akumulace tepla.  Akumulační materiál absorbuje teplo ze spalin a později dlouhodobým sáláním předává teplo do místnosti.
Hlavní přednosti teplovzdušných krbových vložek Hoxter HAKA:

Čisté pohledové sklo

Díky nejmodernějším výrobním procesům bylo vytvořeno inteligentní vedení spalovacího vzduchu do ohniště. Významnou roli hraje také použití kvalitních materiálů, jakým je dvojité prosklení německého výrobce SCHOTT. Dvojité prosklení a správný přívod spalovacího vzduchu zabraňuje znečištění pohledového skla.

Propracované spalování

Účinnost je výrazně ovlivněna účelným rozdělením spalovacího vzduchu. V tomto případě znamená méně více. Pouze s jedním ovládáním se u produktů HAKA inteligentně a automaticky reguluje primární a sekundární spalovací vzduch. Obsluha je tak logická a pohodlná.

Méně popela

Bezroštové spalování umožňuje pomalé, kontrolované a tím velmi ekonomické zplynování dřeva. Ohniště je vyloženo kvalitním šamotem, který představuje tepelnou akumulační masu podporující čisté a efektivní hoření. Pouze takto může popel dohořet na jemné částice. Efektem je snížení množství zbylého odpadu (popela).

Zdravý provoz

Při hoření dřeva dochází ke spalování velkého množství kyslíku. Protože jsou naše domy stále více izolované, nenabízí se dostatek spalovacího vzduchu z místnosti, kde stojí samotný krb. Externím přívodem vzduchu je přiváděn do produktu vzduch pro hoření z exteriéru. Nespaluje se tak kyslík z obytných místností a spalovací systém se stává nezávislým na vnitřním prostoru.

Volitelné příslušenství

Zazdívací rám usnadňuje práci při obestavbě krbové vložky a výsledek je tak vždy perfektní. Na výběr rámy 1 x 90° a 2 x 45°, černý nebo nerez.

Teplovodní krbové vložky

Krbové vložky a kamna Hoxter

Co je to WATERTECH?

Technologie přenosu tepla z krbové vložky do centrálního topení domu. Na uživatele působí dojmem moderního krbu a zároveň vnitru pracuje technologie nejvyspělejších kotlů dnešní doby.

Proč právě WATERTECH?

Trvale čisté sklo

Přívody vzduchu do spalovací komory jsou navrženy tak, aby při hoření vytvářeli v ohništi čistící zónu. Tento systém společně s dvojitým prosklením dvířek zabraňuje znečištění pohledového skla.

Maximální výkon do vody

Dvojité prosklení dvířek tvoří tepelnou izolaci a snižuje tak sálání do místnosti o 10%. Výkon je efektivně směrován do teplovodního výměníku.

Čistě bílé ohniště

Akumulační materiál NYROLIT s objemovou hmotností 2,5 kg/m3 vyztužen mikroarmaturou byl vyvinut pro topeniště teplovodních krbových vložek. Při dosažení provozních teplot dochází k samočisticímu efektu a NYROLIT zůstává bílý.

Menší spotřeba paliva při stejném výkonu

Vystýlka NYROLIT společně s dvojitým prosklením zvyšuje spalovací teplotu a čistotu hoření. Efektem je absolutní dohořívání paliva do jemného popele.

Přívod vzduchu z exteriéru

Umožňuje nespalovat vzduch z místnosti. Nesnižuje tak obsah kyslíku a kvalitu vzduchu v interiéru.

Jednoduchý a bezpečný provoz

Pro ovládání a regulaci hoření slouží jeden ovládací prvek. Klička je zkonstruovaná tak, aby při provozu zůstala vždy studená. Bezpečnost produktu je zabezpečena automatickým ventilem.

Krbové kamna a vložky Hoxter
Krbové kamna a vložky Hoxter