Krbová kamna Romotop – Proč právě Romotop?

Romotop

Je mnoho způsobů, jak přivést oheň a s ním i teplo a pohodu do Vašeho domova. Jedním z nich je pořídit si krbová kamna, kachlová kamna nebo krbovou vložku předního evropského výrobce a dodavatele – firmy Romotop,která uplatňuje své znalosti a dovednosti při jejich výrobě od svého vzniku v roce 1992. Ať už uvažujete o účinném a levném vytápění nebo o doplnění Vašeho interiéru o krásný a účelný solitér, na těchto stránkách najdete všechny potřebné informace a důvody, proč si zakoupit právě výrobek od společnosti MA-KO Inspiration s.r.o.

Design

Schéma kamen Romotop

Krbová kamna mohou díky vhodně zvolené barvě keramiky získat jak moderní, tak i rustikální vzhled. K výběru se nabízí na třicet druhů matných, polomatných a lesklých glazur. Základ krbových kamen tvoří litinové topeniště vyložené šamotovými cihlami. Jediným ovládacím prvkem se reguluje přívod primárního i sekundárního vzduchu.  Vynikajících výsledků v čistotě skla dvířek dosahují téměř všechny modely. A to díky vysokému stupni předehřátí oplachového vzduchu v zadní a horní části topeniště, kde je nejvyšší teplota ve spalovací komoře.

CPV = centrální přívod vzduchu

Na neustálé zvyšování cen energií a paliv reagují domácnosti mimo jiné tím, že se snaží snížit tepelné ztráty svých domů a bytů. Dobře zaizolované a utěsněné obytné jednotky mají sice nízké tepelné ztráty, ale současně, pokud není zajištěna nucená cirkulace, je omezena výměna vzduchu.

Přestože krbová kamna umožňují inteligentní, čisté a účinné spalování dřeva, je interiér nízkoenergetických a pasivních staveb při provozu kamen či krbů zatěžován postupným úbytkem kyslíku a zhoršováním kvality vzduchu. Kyslík potřebný k hoření je totiž do krbových kamen přiváděn z místnosti. Vzduch se proto musí pravidelným větráním vyměnit za čerstvý, bohužel za současného nežádoucího úniku tepla.

Vícebodový systém uzavírání

Velkoplošné sklo umožňuje maximální vizuální kontakt s plameny. Pro zajištění stability velkých přikládacích dvířek připravil ROMOTOP pro své zákazníky jedinečný vícebodový systém zavírání. Tento systém garantuje stabilitu a kvalitní utěsnění i u mimořádně velkého prosklení.

Keramický obklad krbových kamen

Většina kamen je dozdobena keramickými obklady vlastní výroby. Keramika je nabízena v širokém spektru glazur a mimo funkce estetické má schopnost akumulovat teplo, které z ní ještě dlouho po vyhasnutí topeniště sálá a temperuje obytný prostor. Velmi praktická je i údržba glazovaných obkladů.

Otáčení mechanismus krbových kamen

Varianty krbových kamen AVILA T, STROMBOLI a BUSTO lze pootáčet kolem svislé osy a orientovat tak prosklení požadovaným směrem. Zákazník si může vychutnat pohled do plamenů z různých míst obytné místnosti.

Krbová kamna - romotop Krbová kamna - romotop Krbová kamna - romotop Krbová kamna - romotop Krbová kamna - romotop